Data, čipy, procesory - osejte své první FPGA pole! Jste bastlíř a máte za sebou už pár povedených projektů. Poradíte si s kde čím, ale někdy máte pocit, že je ten hardware nakonec celý takový nějak slepený. O hradlových polích FPGA jste už slyšeli a napadlo vás, že by to mohla být zajímavá cesta. A možná jste je i studovali ve škole. Celé to ale bylo postavené na kvantech teorie bez praktického kontaktu s hardwarem, tak to člověka moc nebavilo a nakonec se vám do těch polí nikdy nepodařilo úplně... Celý popis

Koupit za 283 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Data, čipy, procesory - osejte své první FPGA pole!
Jste bastlíř a máte za sebou už pár povedených projektů. Poradíte si s kde čím, ale někdy máte pocit, že je ten hardware nakonec celý takový nějak slepený. O hradlových polích FPGA jste už slyšeli a napadlo vás, že by to mohla být zajímavá cesta. A možná jste je i studovali ve škole. Celé to ale bylo postavené na kvantech teorie bez praktického kontaktu s hardwarem, tak to člověka moc nebavilo a nakonec se vám do těch polí nikdy nepodařilo úplně proniknout...tak to přesně vystihuje můj první kontakt s hradlovými poli. Doba pokročila a já dnes s radostí představuji novou knihu Martina Malého, se kterou ty FPGA prostě dáme!!!
Kniha "Data, čipy, procesory" je poslední knihou z bastlířské trilogie Martina Malého a je celá věnovaná právě hradlovým polím. Na předchozí knihy nijak nenavazuje, ale hodí se mít pročtené alespoň "Hradla, volty, jednočipy", protože pak zasejete informace z této knihy do již připravené půdy, která se třeba promění ve vaše první úrodné FPGA pole! :)
Na co mi pole? FPGA pole?
Dnešní elektronika je plná rozličných mikroprocesorů a pokrok jde stále kupředu. Nejdiskutovanějšími obvody jsou však programovatelná pole, která v sobě zahrnují obrovské množství logických prvků. Nejzajímavější na FPGA je to, že jejich vnitřní zapojení a funkce si můžete sami určit. FPGA pole pak může doslova nahradit celý elektronický systém, na který by jinak bylo potřeba spousty různých elektronických obvodů a prvků. Ať je to komplexní systém na zpracování dat, několik procesorů na jednom čipu, systém pro rozpoznávání obrazu nebo dokonce celý počítač! Vše můžete zakomponovat elegantně do FPGA pole. Bude to znít možná nadneseně, ale dnešní hradlová pole jsou natolik komplexní, že hranice použitelnosti bude dána jen tím, co dokážete nadefinovat a vymyslet.

396 stran plné FPGA polní
Pokud máte k elektronice vztah a pustíte se do této knihy, pak si raději nic neplánujte na dalších pár víkendů. Kniha je napsaná velmi poutavě a autor s brilantní přesností sází témata kapitol, aby bylo vysvětleno vše, co člověka k danému tématu napadá. Nevyhýbá se ani řešení otázek, u kterých si čtenář řekne "tohle bych asi měl vědět" a tak se raději nezeptá. Takto napsaný text knihy vás zaručeně vtáhne do děje a chvílemi budete mít pocit, že čtete nějakou detektivku a ne technickou knihu o FPGA! Na konci knihy si díky nabytým znalostem vytvoříte vlastní 16bitový mikroprocesor nebo dokonce počítač ZX Spectrum! Pojďme do FPGA, rodina musí počkat! Vývojové FPGA kity jsou k mání TADY!
Data, čipy, procesory - ODKAZY

Oficiální web knihy Data, čipy, procesory
Anotace knihy Data, čipy, procesory na databazeknih.cz
Zobrazit více

Parametry

Žánr odborné
Rok vydání 2020
Nakladatelství CZ.NIC
Autor Martin Malý
Počet stran 396
Výrobce CZ.NIC
Vazba brožovaná
Jazyk české
Váha 815 gramů
ISBN 978-80-88168-53-9
Zobrazit více parametrů